Óbuda után a XV. kerületben is nagy sikerrel zárult a Civil Üzleti Iskola program, melynek célja, hogy a helyi közösségek és szervezetek bevonásával előmozdítsa a szektorok közötti együttműködéseket, továbbá támogassa a kerületben működő nonprofitok gazdasági fenntarthatóságának megteremtését.
A programban a kerületben 22 civil szervezet vett részt, akik felismerték, hogy működésük fontos alapja lehet a vállalatokkal való együttműködés.
A nonprofitok fejlődését pedig 14 helyben is működő vállalat és szakemberei támogatták, akik hisznek a civil szaktudás erejében, és örömmel mutatták meg a tevékenységükben azokat a pontokat, melyhez jól és hatékonyan egy civil szervezet is kapcsolódni tud.
A kerületben elkötelezetten keressük azokat a megoldásokat, mellyel leginkább tudjuk segíteni a helyben működő és szolgáltató civil szervezeteket. A Civil Üzleti Iskola egyedülálló hármas összefogása önkormányzatnak, vállalkozásoknak, non-profit szervezeteknek, és nem pusztán egy egyszerű képzés, hiszen az itt született kapcsolódások élhetőbb környezetet, erősebb közösségeket fognak eredményezni mindannyiunk számára
– mondta el Cserdiné Németh Angéla polgármester.
A program egy 5+1 állomásos workshopsorozat formájában valósult meg a projektgazda, Civil Impact Nonprofit Kft. partnerségében. A képzés záróakkordjaként készült el a kerület első civil üzleti portfóliója, melyből minden vállalat ki tudja választani a jövőben azt a civil partnert és szolgáltatását, mely a leginkább beilleszthető üzleti gyakorlatába. A sikerrel megvalósított programsorozat vállalati együttműködői a dm Kft., az Origo Studios, az AsiaCenter Kft. – Strabag, a Siemens Energy Kft., az Ernst&Young Tanácsadó Kft., PricewaterhouseCoopers Magyarország Kft., az Erste Bank Hungary Zrt., a Praktiker Kft., a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara, az Ampervadász Kft., a CPI Hungary Kft., a DPD Hungary Kft., a thyssenkrupp Materials Hungary Zrt., a Magyar Telekom és a JYSK Magyarország voltak.
(Fotó: Csokonai15)