175 évvel ezelőtt éppen egy ilyen esős, borongós napon kezdődött minden. Akkor még senki nem sejtette, hogy a fiatal értelmiség köreiből szerveződő márciusi ifjak a magyar történelem egyik legfelemelőbb és egyben legtragikusabb eseményét indítják el. Tisztelegjünk most a hősök előtt, merítsünk erőt szabadságvágyukból és hazaszeretetükből, tekintsünk példaként tetteikre!
A pestújhelyi megemlékezésen részt vett Cserdiné Németh Angéla polgármester, Barkóczi Balázs országgyűlési képviselő, Tóth Veronika, Tóth Imre és Dr. Matlák Gábor alpolgármester, és dr. Kevevári Edit jegyző. De rajtuk kívül megjelentek önkormányzati képviselők, a nemzetiségi önkormányzatok képviselői, a Gyermek és Ifjúsági Önkormányzat képviselői, a pártok és civil szervezetek vezetői, képviselői, és az egyházi vezetők is.
Az ünnepséget a Pestújhelyi Általános Iskola 6. osztályos tanulóinak műsora indította, melyet Tóthné Erdős Melinda, Szép Edina és Némethné Kapus Krisztina állított össze és tanította be.
Ezután Barkóczi Balázs országgyűlési képviselő mondott ünnepi beszéd, majd pedig a megjelentek koszorúkat helyeztek el. Az ünnepi megemlékezésen közreműködött a XV. kerületi Fúvószenekari Egyesület Kőrösy Róbert vezetésével.
A megemlékezés Pestújhely után a kerület egyik ikonikus helyszínén, Kossuth Lajos szobránál folytatódott.
A Rákospalotai Szilas Néptáncegyüttes és a Rákospalotai Örökségünk Egyesület mindig is sajátjaként tekint a Kossuth-szobornál tartandó március 15-ei ünnepségre. Teszik mindezt hagyománytiszteletből és hazaszeretetből. Csak úgy, mint ’48 hősei.
A megemlékezés Cserdiné Németh Angéla polgármester ünnepi köszöntőbeszédével kezdődött. Ezután pedig a Rákospalotai Szilas Néptáncegyüttes Kis Szilas és Felnőtt csoportja a Rákospalotai Örökségünk Egyesülettel karöltve adott műsort, melyet Józsa Tamás művészeti vezető állított össze.
(Fotó: Csokonai Nonprofit Kft.)